عینک

فریم عینک متناسب با فرم صورت من

اگر به دنبال یک راه راحت و کم هزینه برای داشتن استایلی زیبا هستید؛ با انتخاب عینک مناسب فرم صورتتان می‌توانید این کار را انجام دهید.
ما در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم که با تشخیص و شناخت فرم صورت خود بتوانید مناسب ترین فریم عینک را انتخاب کنید.
در ابتدا شما را با انواع فرم‌های صورت و ویژگی‌های آن‌های آشنا می‌کنیم و در ادامه عینک مناسب هر فرم صورت را به شما معرفی می‌کنیم همچنین یک راه سریع و راحت برای تشخیص فرم صورت به شما پیشنهاد می‌دهیم .

انواع فرم صورت و عینک متناسب با آن

در ابتدای مقاله از اهمیت انتخاب فریم عینک متناسب با فرم صورت به شما گفتیم اکنون در ادامه می‌خواهیم درباره‌ی فرم‌های مختلف صورت و عینک متناسب با هر فرم با شما صحبت کنیم.
به طور کلی انواع فرم صورت به هفت دسته تقسیم می‌شود که به شرح زیر است:

فرم صورت بیضی

در میان انواع فرم صورت، فرم صورت بیضی ایده‌آل‌ترین فرم صورت است زیرا اجزای چهره‌ی افرادی که این فرم صورت را دارند با تناسب در کنار هم قرار گرفته‌اند.
افرادی با فرم صورت بیضی گونه‌‌های کشیده و اغلب استخوانی،چانه‌ی کوچک،فک منحنی و پیشانی پهن دارند.

فریم عینک متناسب با فرم صورت بیضی

تناسب زیبایی که بین اجزای چهره افرادی با فرم صورت بیضی وجود دارد؛ باعث شده که اکثر فریم‌ها بر روی صورت این افراد زیبا باشد به‌همین دلیل می‌توان گفت این افراد محدودیتی برای انتخاب فریم عینک خود ندارند.
تنها فریم عینکی که ممکن است بر روی صورت تعداد کمی از افراد با فرم صورت بیضی خوب ننشیند عینک‌هایی با فریم‌های خیلی نازک است.
اگر فرم صورت شما بیضی است و انتخاب فریم عینک برای شما دشوار است ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به سراغ عینک‌های بزرگ و پهن تر از عرض صورتتان مانند عینک‌های مستطیلی بزرگ بروید. این مدل عینک‌ها تناسب میان اجزای صورت شما را به زیبایی نشان می‌دهند.
ازافراد مشهور با فرم صورت بیضی می‌توان بلا حدید مدل معروف آمریکایی را نام برد که اغلب از عینک‌های کشیده استفاده می‌کند.

فرم صورت دایره ای (گرد)

افرادی با فرم صورت دایره‌ای طول و عرض صورتشان تقریبا با یکدیگر برابراست.
این افراد پیشانی بلند،چانه ی گرد و اغلب گونه های پر وبرجسته ای دارند.

فرم عینک متناسب با فرم صورت دایره ای

افرادی که فرم صورت دایره‌ای دارند بهتر است برای ایجاد تعادل و تناسب میان اجزای صورتشان از عینک‎هایی که صورت آن‌ها را گرد تر نشان می‌دهند اجتناب کنند و به سراغ فریم‌هایی که با فرم صورت آن‌ها در تضاد است بروند.
فریم‌های متناسب با فرم صورت این افراد عبارتند از:عینک‌هایی با فریم تیز و زاویه‌دار مانند عینک‌های چشم گربه‌ای،عینک‌هایی با فریم مستطیلی،عینک‌هایی با فریم‌های ظریف،عینک‌هایی با فریم‌های چند ضلعی و حتی فریم‌های تا به تا.
این افراد بهتر است از عینک‌هایی با فریم‌های دایره‌ای و یا بیضی استفاده نکند چون صورت آن‌ها را گردتر نشان می‌دهد.
از جمله افراد مشهور با فرم صورت دایره‌ای سلنا گومز خواننده مشهور است که گاهی از عینک‌هایی با فریم چشم گربه‌ای استفاده می‌کند.

فرم صورت مستطیلی

افرادی که فرم صورت مستطیلی،صورت‌های کشیده و باریک دارند که طول صورتشان از عرض آن بیشتر است.
بینی بلند،گونه‌های برجسته و بلند،فک بزرگ و پهن واستخوانی از دیگر مشخصه‌های فرم صورت مستطیلی است.

فریم عینک متناسب با فرم صورت مستطیلی

افرادی با فرم صورت مستطیلی باید از عینک‌هایی که طول صورت آن ها را کمتر نشان می‌دهد استفاده کنند؛بنابراین عینک‌هایی با فریم‌های دایره‌ای و بیضی،عینک‌های نیم فریم و عینک‌هایی با فریم‌های پهن و بزرگ برای این نوع فرم صورت مناسب است.
بهتر است این افراد از عینک‌های باریک و مستطیلی استفاده نکنند.
از افراد مشهور با فرم صورت مستطیلی می‌توان به آدری هپبورن هنرپیشه معروف بریتانیایی هلندی اشاره کرد که اغلب از عینک‌های گرد و بزرگ استفاده می‌کرد.

 

فرم صورت مربعی

در فرم صورت مربعی طول و عرض صورت تقریبا برابر است.

گونه‌های پهن،چانه ی بزرگ،فک بزرگ و زاویه‌دار و پیشانی پهن از ویژگی‌های دیگر این نوع فرم صورت است.

فریم عینک متناسب با فرم صورت مربعی

افرادی که فرم صورت مربعی دارند باید از عینک‌هایی استفاده کنند که خطوط و منحنی های چهره‌شان را به خوبی نشان می‌دهد؛ پس عینک‌هایی با فریم‌های دایره‌ای و بیضی وعینک‌هایی با فریم‌های چشم گربه‌ای که باعث می‌شوند صورت این افراد کمی گرد به نظر برسد مناسب فرم صورت مربعی هستند و تناسب زیبایی را میان اجزای صورت این افراد بوجود می‌آورند.
بهتر است افرادی که فرم صورتشان مربعی است از عینک‌هایی با فریم مربعی یا مستطیلی استفاده نکنند.
از افراد مشهور با فرم صورت مربعی می‌توان به هیلی بیبر مدل آمریکایی اشاره کرد که اغلب از عینک‌هایی آفتابی با فریم چشم گربه‌ای یا دایره ای استفاده می‌کند.

فرم صورت قلبی شکل

افرادی با فرم صورت قلبی شکل پیشانی پهن وبزرگ،فک بلند مخروطی شکل ،گونه‌های بلند استخوانی و چانه‌ی کوچک دارند.

عینک متناسب با فرم صورت قلبی شکل

اگر فرم صورت شما قلبی شکل است شما باید دنبال فریم عینکی باشید که تعادل را میان قسمت بالای صورت شما و قسمت پایین آن بوجود آورد.
به همین دلیل از انتخاب عینک‌هایی با فریم‌های بزرگ که باعث می‌شوند قسمت بالایی صورت پهن‌تر و قسمت پایینی صورت کوچک‌تر به نظر برسد اجتناب کنید.
فریم عینک مناسب صورت شما عینک‌هایی با فریم های نازک و یا عینک‌های بدون فریم و عینک‌هایی با فریم‌های رنگ روشن است؛عینک‌های چشم گربه‌ای و دایره‌ای نیز برای فرم صورت شما مناسب است.
از افراد معروف با این نوع فرم صورت اسکارلت جوهانسون بازیگر معروف آمریکایی است که معمولا از عینک‌های با فریم گرد استفاده می‌کند.

فرم صورت مثلثی

افرادی که فرم صورت مثلثی دارند دارای پیشانی کوچک و باریک و فک و چانه پهن و زاویه‌دار هستند.

عینک های متناسب برای فرم صورت مثلثی

افرادی با فرم صورت مثلثی برای ایجاد تعادل میان اجزای صورتشان بهتر است از عینک هایی با لبه های کشیده و تیز مانند عینک‌هایی با فریم چشم گربه‌ای،عینک‌هایی با فریم های مستطیلی و مربعی استفاده کنند.
هیلاری داف از جمله افراد معروف با این فرم صورت است که با استفاده از عینک‌هایی با فریم مربعی تناسب را میان اجزای صورتش ایجاد می‌کند.

فرم صورت لوزی

فرم صورت لوزی نادر ترین فرم صورت است.

افرادی با فرم صورت لوزی دارای پیشانی کوچک و باریک همچنین فک و چانه‌ی کوچک هستند اما به دلیل داشتن گونه‌های بلند، برجسته و پهن صورت آن‌ها فرمی مشابه لوزی یا الماس دارد.

عینک های متناسب با فرم صورت لوزی

عینک‌هایی با فریم‌های چشم گربه‌ای،عینک‌هایی که فریم آن ها دارای جزییات است و عینک‌هایی با فریم بیضی ودایره‌ای برای فرم صورت لوزی مناسب هستند.
ونسا هاجنز خواننده آمریکایی از افراد معروف با این فرم صورت است که اغلب از عینک‌های آفتابی دایره‌ای استفاده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید